Pięć medali na XII edycji Pucharu Polski w Karate!

Dnia 13 Grudnia we Wrocławiu odbyła się XII edycja Pucharu Polski w Karate zorganizowana przez Polską Federację Karate Sportowego oraz klub Budokan Wrocław. Do reprezentowania klubu zostali powołani najlepsi w tym momencie karatecy: Dominik Korbolewski, Filip Wendt, Jakub Kułaga, Kacper Panek, Kamil Richert i Hanna Rykowska. Kategorię seniorów obsadzili Karol i Kasia Kamińscy oraz instruktorzy: Patryk, Paweł Wendt oraz Mariusz Domaradzki.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem wyszkolenia zawodników jak i organizacyjnym. Bardzo duże wrażenie robiły walki najmłodszych, którzy potrafili zaprezentować szeroki repertuar technik kumite, a także dopracowane kata.

Bardzo dobrze poradzili sobie nasi zawodnicy w kumite: Kamil, Kacper, Hania i Kuba otarli się o dojście do strefy medalowej – bardzo dobre, zacięte i wyrównane walki, często kończące się remisem i w ostateczności zakończone przez wskazanie.

Dominik Korbolewski (kategoria kumite indywidualne chłopców 1997-96R, -45KG) walczył bardzo dobrze i uległ przeciwnikowi dopiero w finale. W kategorii kumite indywidualne dziewcząt 1993-92R. – 55KG brązowy medal wywalczyła Kasia Kamińska. Natomiast w kategorii kumite seniorów do 75 kg trzecie miejsce zdobył instruktor Mariusz Domaradzki.

Najlepszym zawodnikiem z naszego klubu okazał się Filip Wendt. Znakomita forma zaprezentowana już podczas grudniowego egzaminu nie pozostawiła złudzeń. Do niego trafił wywalczony złoty medal i Puchar Polski w kategorii kumite chłopców 1998-99 r. + 40 kg oraz „brąz” w kata!

Podsumowując była to bardzo dobra impreza, a także bardzo udany start naszych zawodników przy tak wysokim poziomie pozostałych. Dzisiaj 5 medali, za rok może i więcej!