Podsumowanie Mistrzostw Polski w Karate

Ponad 400 uczestników z 33 klubów z całej Polski brało udział w drugiej edycji Otwartych Mistrzostwa Karate Shotokan federacji FSKA w Kowarach. Znakomita impreza, na bardzo wysokim poziomie, zarówno zawodniczym jak i organizacyjnym. Nasz klub reprezentowała ekipa 28 osób wraz z kadrą instruktorską. W sobotę walczyły dzieci do lat 16 i mimo bardzo zaciętych walk udało nam się zdobyć tego dnia dwa medale. Srebrny medal w kategorii kumite dziewcząt 9 – 10 lat trafił do Dominiki Groth z sekcji Miszewo, natomiast „brąz” w kategorii dziewcząt 11-12 lat wywalczyła Patrycja Darga z sekcji Karczemki. W kategorii kata 13-14 lat nasz zawodnik Dominik Korbolewski zajął 4 miejsce ulegając jedynie bardziej doświadczonym karatekom. Gratulujemy!

Podsumowując ten dzień uważamy, że to bardzo dobry wynik. Mimo, iż rok temu zdobyliśmy 10 medali, to tegoroczny start był znacznie trudniejszy niż poprzedni i najwyższe lokaty zdobywali po prostu bardziej doświadczeni zawodnicy, co jest jak najbardziej uzasadnione.

Zawodnikom, którym nie udało się stanąć na podium gratulujemy za sportową postawę oraz determinację. Jeśli nie teraz, to następnym razem. Ciężka praca na treningach zawsze owocuje w sukcesy!

W drugim dniu zawodów nasi zawodnicy mogli pooglądać sobie walki swoich trenerów. Srebrny medal trenera Mariusza w kategorii seniorów do 70 kg oraz 4 miejsce trenera Pawła w kat. seniorzy do 80 kg to również bardzo dobry wynik. W walkach drużynowych pod szyldem „Pomorze” w składzie: Mariusz Domaradzki, Paweł Wendt, Robert Rutkowski, Kamil Młynarczyk i Piotr Sadowiski (Gdański Klub Karate Do) zdobyliśmy 4 miejsce. Rolę jednego z sędziów na Mistrzostwach Polski pełnił trener Patryk Wendt, którego kontuzja wyeliminowała ze startów.

Spośród 33 klubów nasz klub zajął 15 lokatę w klasyfikacji medalowej. Uważamy, że to ogromny sukces naszego dość krótko działającego klubu. To motywuje do jeszcze cięższej pracy.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz składamy wielkie gratulacje!