Wielki sukces na Mistrzostwach Świata

Wielkim sukcesem, może nawet największym w historii KS GOKKEN zakończyły się Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan organizacji F.S.K.A w Karpaczu. Aż pięciu spośród sześciu reprezentantów klubu stanęło na podium! Mikołaj Samson w kategorii żółtych pasów do lat 10 zdobył brązowy medal, Filip Wendt wraz z Dominikiem Korbolewskim w konkurencji pomarańczowych pasów (12-13 lat) spotkali się w finale. Po emocjonującej walce, zakończonej dogrywką złoto powędrowało do Filipa, a srebrny medal do Dominika. Warto dodać, że medale dla tej kategorii były wręczone przez samego Mistrza Funakoshi. Ostatni dzień zawodów to już pojedynki seniorów i tu kolejna niespodzianka oraz sukcesy. Paweł Wendt w kategorii -85 kg brązowych pasów (22 – 34 lat) zdobywa złoty medal, a Mariusz Domaradzki w kat. -75 kg seniorzy czarne pasy – srebrny medal.

Łącznie w Mistrzostwach Świata pod Śnieżką o tytuły rywalizowało 550 karateków z 30. krajów – ekip z Indii, Iranu, Etiopii, Portugalii, Irlandii, USA, Litwy, Kazachstanu, Ukrainy, z krajów Europy Zachodniej i skandynawskich oraz z wielu innych.

Wiele emocji, potu i łez, ale także wspólnej zabawy z ekipami z całego świata, gdzie prym w dopingu wiodła Ukraina i Portugalia (wielkie brawa!) na pewno pozostaną w naszej pamięci na długo, ale także zmobilizują do powtórzenia tego sukcesu na kolejnych zawodach.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla naszych zawodników!