Sukces naszych zawodników oraz podsumowanie roku szkolnego 2010/11

W dniach 2-3 Lipca 2011 odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan F.S.K.A w Karpaczu. Nasz klub reprezentowało 17 osób, z czego pięciu zawodników stanęło na podium! Filip Wendt i Szymon Kuśpiet zajęli drugie miejsca w kumite, Dominik Korbolewski, trzecie miejsce w kata oraz Jakub Kułaga i najmłodszy nasz reprezentant – 8 letni Konrad Kelsz – trzecie miejsce w kategorii kumite. Cztery osoby w różnych kategoriach wiekowych kata i kumite były blisko podium, ale ostatecznie uplasowali się na czwartym miejscu. Gratulujemy!

Warto nadmienić, że wyjazd zawodników został częściowo sfinansowany przez nasz klub, a tym którzy najciężej przepracowali ten rok treningowy – w całości. Trzeba wyróżniać tych, którzy starają się na treningach, chcą się rozwijać, a także czynnie uczestniczą w życiu klubowym.

Tą imprezą zamykamy rok szkoleniowy 2010/2011. Z roku na rok robimy coraz większe postępy zarówno szkoleniowe jak i organizacyjne. Nasi zawodnicy, biorąc udział w licznych zawodach, zaprezentowali dobry poziom na arenach karate. Wspomniane Mistrzostwa Polski, Świata, na pewno są tego dowodem.

W tym roku oprócz organizacji Ligi Gokken udało nam się po raz kolejny sprowadzić znanego i cenionego szkoleniowca kumite – Antonio Oliwę Sebę. Mimo że frekwencja nie była tak liczna jak rok temu, to z pewnością będziemy tę inicjatywę kontynuować. To jednak w dużej mierze zależy od Was. Musimy pokazać, że na Pomorzu Karate coś znaczy i ma się dobrze.

Na pewno też warto wspomnieć o wyróżnieniach jakie dostaliśmy spoza środowiska karate, a mianowicie Perły Kaszub – za promowanie aktywności sportowej i karate wśród młodzieży i dzieci. Nagrody, wyróżnienia dla sportowców (Dominik Korbolewski, Filip Wendt, Mikołaj Samson, Paweł Wendt oraz Mariusz Domaradzki) oraz Trenera Roku dla Patryka Wendt. Jak widać z roku na rok stajemy się coraz silniejsi i nasza wspólna ciężka praca zostaje doceniana.

Dziękujemy za wspólne treningi i spędzony czas. Do zobaczenia po wakacjach na sali!