VIII World Cup HARASUTO za nami

W dniach 3 – 4 marca 2012 odbył się VIII World Cup HARASUTO w Łodzi. Jest to z pewnością największa impreza Karate w Polsce i tej części Europy. W ciągu tych dwóch dni startowało około 1200 (!) zawodników ze 101 klubów z takich krajów jak Słowacja, Czechy, Anglia czy Malezja. Podczas tych dwóch dni można było zobaczyć karate na najwyższym poziomie reprezentowane przez zawodników takich stylów jak Gojo Ryu, Shito Ryu, Wado Ryu, Shotokan w ramach wspólnej organizacji World Karate Federation. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników: Filip i Paweł Wendt, Bartosz Potracki, Sara Elwart, Mikołaj Samson, Jakub Kułaga, Dominik Korbolewski i Weronika Trela. Stoczone walki naszych zawodników można uznać za bardzo udane, jednak w sporcie również ważny jest łut szczęścia. Niektórych z nas wykluczyła kontuzja, niekorzystne losowanie czy błąd sędziego.

O ile rok temu nie przywieźliśmy żadnego medalu to tym razem udało się zdobyć brąz! Znakomite walki stoczył Jakub Kułaga i właśnie do niego powędrował ten medal po decydującym starciu z zawodnikiem Bodaikan Szczecin – jednego z najlepszych klubów w Polsce! Gratulacje Kuba!