Zgrupowania, zawody, obozy

Blisko 20 osób z naszego klubu uczestniczyło w zawodach Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu 31 marca br. W turnieju brało udział około 300 zawodników, a poziom startów był bardzo wysoki. Pomimo ciężkich bojów naszych klubowiczów udało nam się zdobyć trzy medale w kumite – srebro dla Jakuba Kułagi, który cały czas ma dobrą passę w startach, brązowe dla Sary Elwart i Adam Piotrkowskiego. Dodatkową atrakcją były starty kadry akademickiej Anglii. To był pokaz naprawdę świetnego karate…

Dzień później odbyło się seminarium szkoleniowe z Shihan Funakoshim oraz Waynem Otto i jego podopiecznymi – Akademicką Kadrą Anglii. Na koniec szkolenia odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie „dan” w którym brał udział nasz klubowy kolega i instruktor – Paweł Wendt. Tym samym na pokładzie naszego klubu mamy nowy czarny pas. Gratulacje!

Znamy już termin obozu letniego. Jak zwykle wybieramy się do Wdzydz Kiszewskich. Tym razem posiedzimy tam dłużej bo od 4 sierpnia do 16. Oczywiście dla młodszych klubowiczów będzie opcja krótszych sześciodniowych turnusów (4-10.08 i 10-16.08). Szczegóły wkrótce!

Oprócz tego czeka nas jeszcze kilka atrakcji w tym sezonie. Już 28 kwietnia odbędą się regionalne zawody karate w Rumi, a na początku czerwca (2-3.06) seminarium szkoleniowe z Antonio Oliwa Seba oraz zawody z okazji 800-lecia Żukowa!