Podwójny grad medali

Dnia 28 kwietnia odbyły się w Rumi Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF. Do rywalizacji stanęło 101 karateków z 13 klubów z województw: pomorskiego, zachodnie pomorskiego i warmińsko mazurskiego. Nasz klub reprezentowali: Mikołaj Samson, Jakub Kułaga, Dominika Groth, Bartosz Potracki oraz Natalia Majewska. Po zaciętych walkach udało nam się zdobyć dwa pierwsze miejsca (Kuba i Mikołaj), dwa drugie (Natalia i Bartek) oraz jedno trzecie (Dominika). Trzeba przyznać, że to bardzo dobry wynik, bo na 13 klubów zdobyliśmy drugie miejsce w klasyfikacji punktowej ustępując jedynie klubowi Bodoikan Szczecin – najlepszemu klubowi w Polsce!

Po zakończeniu pierwszej części turnieju odbył się Otwarty Puchar Pomorza organizowany przez naszych kolegów z Sakura Rumia w którym brało blisko 400 karateków! Z pewnością jest to jedna z większych imprez karate na Pomorzu. Na tych zawodach znowu posypał się grad medali! Trzy złota, trzy srebra oraz pięć brązowych medali dało nam piąte miejsce w klasyfikacji klubowej na 20 klubów.

To jeszcze nie koniec sezonu dla nas, bo już 19 Maja następny turniej – Pomorska Liga Karate w Gdańsku oraz 3 czerwca turniej Karate Cup z okazji 800-lecia Źukowa. Do zobaczenia!