Garść newsów

Po udanym zimowisku nasi karatecy wrócili na zawodnicze maty. Pierwsza i chyba najważniejsza impreza, którą zaliczyliśmy to Puchar Świata Harasuto Cup. Po raz kolejny swój tryumf święcił Jakub Kułaga, który zdobył II miejsce w kumite 12-13 lat. W zeszłym roku Kuba jako jedyny klubowicz zdobył brąz w tej samej kategorii. Reszta zawodników niestety poległa. Następnym razem będzie na pewno lepiej!

W dniach 16-17 marca odbył się Międzynarodowy Puchar Funakoshi. Trzeba przyznać, że poszło nam naprawdę dobrze. Trzy złota w kumite zdobyli: Weronika Trela, Dominik Korbolewski i Adam Piotrkowski, srebrny: Jakub Kułaga, brązowe: Hanna Rykowska, Sara Elwart, Kacper Panek, Mikołaj Samson, Sandra Lieske, a także srebro w kata Natalii Majewskiej oraz brąz Sary Elwart i Kacpra Panka. Trzem zawodnikom nie udało się niestety wygrać walk o trzecie miejsce i tym samym uplasowali się na pozycji czwartej: Eryk Urbański, Krzysztof Neubert i Weronika Trela. wyniki tutaj

Następny dzień to również wiele emocji, bo odbyło się zgrupowanie z Shihan Funakoshi (10 DAN) oraz medalistką wielu najważniejszych imprez w kumite WKF Evą Tulejovą.

Na zakończenie zgrupowania odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie, gdzie trenerzy Patryk Wendt i Mariusz Domaradzki zdali na 4 dan. Gratulacje!

Zamieszczamy również wyniki zawodów w Mrzezinie, gdzie zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej (wyniki tutaj).

Przypominamy, że zbliża się turniej Szemud Gokken Cup, który odbędzie się 6 kwietnia. Szczegóły wkrótce. Bądźcie gotowi.

Już w ten weekend odbędą się ważne zawody w Bydgoszczy – Central Europe Open, gdzie zjedzie wielu znakomitych karateków. Nasi dadzą radę!