Mistrzostwa Europy w Karate WKF za nami

6-8 lutego w Szwajcarskim Zurichu odbył się Mistrzostwa Europy Karate WKF Juniorów Młodszych, U21 oraz Młodzieżowców. W zawodach udział wzięło aż 955 zawodników z całej Europy. Nie mogło zabraknąć tam również kadry Polski w skład której wchodzili zawodnicy z Klubu Sportowego Gokken; Sara Elwart kategoria Kumite Juniorek -59kg, Jakub Kułaga Kumite Kadetów -70kg i Bartosz Potracki Kumite Kadetów -52kg. Była to największa impreza karate w Europie i co za tym idzie najwyższy poziom na jakim startowali nasi zawodnicy. Nie poszło tak jakbyśmy sobie tego życzyli jednakże startowanie na takiej imprezie po tylu latach treningów to wielkie wyróżnienie. Zabrakło niestety lepszej dyspozycji oraz startów na najwyższym poziomie co mamy zamiar w tym roku nadrobić.

Wyniki przedstawiają się następująco:
Sara ELwart przegrało 3:0 z TADIC DELFINA z Bośni i Hercegowiny, która skończyła turniej ostatecznie na 3 miejscu. Bartosz Potracki wygrał pierwszą walkę przez wskazanie sędziów(wynik 1:1) niestety potem przegrał z KOLAS ALIAKSANDR z Białorusi. Jakub Kułaga przegrał swoją walkę 6:1 z FILALI MEHDI z Francji.

Niestety żadne z naszych zawodników nie miało repasaży więc musieli się pożegnać z turniejem. Świat się na tym nie kończy, nie załamujemy się porażkami. Mamy wiele do przemyślenia i od marca ruszamy z pełną „parą” na kolejnych wielkich turniejach. Świat jeszcze usłyszy o Gokken !

Taki wyjazd nie mógłby się odbyć bez sponsorów, koszta wyjazdu dla aż 3 zawodników były ogromne, dlatego chcieliśmy podziękować firmie Amanda oraz Szkole Gimnazjum w Karczemkach za dofinansowanie naszego wyjazdu. Reszta kosztów rozdzielona została na rodziców oraz na klub. Bardzo chcieliśmy podziękować rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Wartym wspomnienia jest że Gaweł Eliza ( z klubu Atemi Bielsko-Biała) po 10 latach przywiozła jedyny medal dla Polski w konkurencji KATA, wielkie gratulacje dla ELizy i Trenera.