PODSUMOWANIE SEZONU W KS GOKKEN

W dniach 7-8 czerwca odbyły się 13 Mistrzostwa Europy Regionów w Karate WKF w Paryżu. Nasz klub reprezentowało 10 osób i trenerzy, a w skład reprezentacji z Pomorza weszły jeszcze dwa kluby: Sakura Rumia oraz Tczewski Klub Karate – Do:

Senior +18lat:
Dawid Stubba, Paweł Naborczyk, Paweł Wendt, Michał Wolak, Kacper Formela.

Drużyna żeńska Kadetki i Juniorki:

Kadetki 14-15 lat:
Karolina Osińska, Groth Dominika.

Juniorki 16-17 lat:
Julia Sabiecka, Sara Elwart, Rykowska Martyna.

Drużyna męska Kadeci i Juniorzy:

Kadeci 14-15 lat:
Miłosz Sabiecki, Mikołaj Moszczenko, Mikołaj Samson.

Juniorzy 16-17 lat:
Jakub Kułaga , Wendt Filip Dominik Korbolewski , Cezary Wolak.

Bardzo silna konkurencja niestety uniemożliwiła nam wyjść zwycięsko. Byliśmy blisko, ale niestety kilka błędów wyeliminowało nas w znalezieniu się w strefie medalowej. Seniorzy przegrali z Bośnią i Hercegowiną, którzy ostatecznie zajęli 3 miejsce. Juniorzy wygrali pierwsze starcie ze Szwecją, lecz ulegli Serbii, która również zajęła 3 miejsce. Juniorki zaś uległy Szwajcarii.

Za dwa lata z pewnością będzie lepiej. Oczywiście nie sposób wspomnieć o zaangażowaniu we wkład finansowy Ośrodkowi Kultury i Sportu i Gminie Żukowo, Urzędowi Marszałkowskiego, środkom z budżetu klubu i rodzicom. Bez tego wyjazd byłby niemożliwy, a dzięki temu jesteśmy bogaci o nowe doświadczenia!

Za nami zakończenie sezonu 2014/2015 . W tym roku pokazaliśmy że nie spoczywamy na laurach i dlatego do końca wygrywaliśmy turniej za turniejem. Nasi zawodnicy zadebiutowali w wielkim stylu na MŚ SHOTOKANU przywożąc aż 3 złote medale oraz przyczynili się w głównym stopniu do wygrania przez Polskę klasyfikacji medalowej. Nasi zawodnicy debiutowali na zawodach ME WKF. Największej europejskiej imprezie karate. Pojechaliśmy również wraz z Pomorskimi klubami do Francji na ME Regionów. Z Polski zawodów najważniejsze było wygranie klasyfikacji medalowej na Pucharze Polski w Warce oraz 3 miejsce w klasyfikacji na Mistrzostwach Polski WKF.

Przed nami parę dni wolnego a za chwilę zaczynamy Międzynarodowe Zgrupowanie w Sopocie w dniach 13-18 lipca ze świetnymi szkoleniowcami z kraju oraz zagranicy.