Międzynarodowe zgrupowanie i Puchar Świata w Umag (Chorwacja)

W dniach dniach od 28 czerwca do 3 lipca zawodnicy z KS Gokken mieli szansę uczestniczyć w „9th WKF Training Camp & Karate1 Youth Cup” w Umagu w Chorwacji. W zgrupowaniu wzięło udział 877 osób ze 161 klubów oraz 52 krajów. Przez 3 dni trójka naszych podopiecznych ( Aleksandra Górska, Sara Elwart oraz Błażej Pituła), trenowali pod okiem takich gwiazd jak Rafael Aghayev (wielokrotny Mistrz Świata i Europy w kumite),Luca Valdesi ( wielokrotnego Mistrza Świata i Europy w kata) czy Douglas Brose (Mistrza Świata w kumite). Trener Patryk Wendt uczestniczył w szkoleniu na “Accredited Coach”, dzięki czemu będzie mógł uczestniczyć w tak prestiżowych turniejach jak K1 czy Premier League.

Po zgrupowaniu nasi zawodnicy mieli szanse sprawdzić zdobytą wiedze na zawodach z cyklu Pucharu Świata K1. Można powiedzieć, że praktycznie spotkała się cała śmietanka karateków do 21 roku życia. Zawodnicy z Europy, ale również z USA, Argentyny, Kolumbi, Australi, Gwatemali, Chin i wielu innych krajów prezentowali najwyższy poziom wyszkolenia. Jeśli karate wejdzie na olimpiadę w Tokyo w 2020 to na pewno będzie czym się ekscytować.

Nie od dziś wiadomo, że Sara Elwart, nasza zawodnicza, jest jedną z najbardziej utalentowanych karateczek w Polsce. Powoli, ale skutecznie przebija się do czołówki światowego karate. Po raz kolejny potwierdziła swoją znakomitą formę i nie pozostawiła złudzeń na Pucharze Świata w kategorii u21 – 61 kg.

Sara zdobyła pierwsze miejsce po emocjonujących czterech walkach i tym samym zapisała się w historii polskiego karate jako jedna z nielicznych medalistek/ów tej prestiżowej imprezy.

Młodszym zawodnikom zaś gratulujemy samego startu w tej wielkiej imprezie. Będzie jeszcze o was głośno!