SUKCES NA MISTRZOSTWACH EUROPY W KARATE SHOTOKAN

Nasi zawodnicy ostatni weekend (25.11- 27.11) spędzili w ciepłej Grecji na Mistrzostwa Europy Shotokan (naszego rodzimego stylu). Na zawody z ramienia Kadry Polski zostali powołania FIlip Wendt oraz Mariusz Migdalski. ESKA European Shotokan Karate-do Championship 2016 odbyły się w Greckiej Chalkida, przez 3 dni 430 zawodników z 24 państw walczyło o najwyższe tytuły sportowe.

Nasza reprezentacja zdobyła 5 złotych medali, 4 srebrne oraz 7 brązowych dzięki czemu Polska uplasowała się na 2 miejscu klasyfikacji generalnej ulegając tylko reprezentacji Rosji.

Filip Wendt po świetnych walkach zdobył 2 brązowe medale w kumite indywidualnym seniorów oraz w kumite drużynowym seniorów wraz z kolegami z kadry. W kategorii juniorskiej Filip znalazł się tuż za podium na 5 miejscu. Mariusz Migdalski zdobył brązowy medal w kumite drużynowym seniorów.

Kolejna wielkie impreza karate w której udział wzięli nasi zawodnicy. Jesteśmy dumni z faktu że nasi zwodnicy osiągnęli tak wysoki poziom w swojej sportowej karierze.

Nie spoczywamy na laurach i już za dwa tygodnie wyjeżdżamy do Słowacji na wielki turniej do zaprzyjaźnionego klubu z Nitry.

W między czaasie organizujemy kolejny Gokken Cup w Baninie dla wszystkich naszych klubowiczów i nie tylko.