Sara Elwart na podium Karate Premiere League w Halle!

Zawodnicy Klubu Sportowego Gokken wrócili właśnie z kolejnego turnieju światowej ligi karate – Karate 1 Premier League – Halle/Leipzig 2017.

W dniach 8-10 września ponad 1350 osób z 351 klubów z całego świata stanęło na matach walczyć o medale.
Cykle Premier League po Mistrzostwach Świata to największa impreza dla kategorii seniorów w którym startuje absolutna elita światowego karate.

Nasz klub reprezentowało aż 5 osób: Bartosz Potracki, Filip Wendt, Klemens Edwald oraz Dominik Korbolewski i Sara Elwart, którzy zostali powołani na ten turniej z ramienia Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate.
Nasi zawodnicy spisali się dobrze, najlepiej z nich poszło trenerowi Klemensowi Ewald który wygrał dwie walki i w trzeciej undzie nieznacznie (0:1) uległ reprezentantowi Francji.

Sara Elwart która w swojej kategorii (61 kg) miała 98 przeciwniczek. Po przegranej w pierwszej walce z Kanadyjką JUMAA HAYA (która ostatecznie zajęła II miejsce) stanęła do walki repasażowej.
Na drodze do brązowego medalu stało 5 walk, które Sara wygrała w bardzo dobrym stylu (6:0, 7:0,1:0,4:1 i 7:2). Nasza karateczka pokazała prawdziwe serce do walki, dzięki czemu sięgnęła po brązowy medal na tak prestiżowej imprezie.
Trzeba podkreślić, że tym samym Sara zapisuje się na kartach polskiego karate WKF! A oprócz tego wygrana Sary daje jej wejście do pierwszej 50 – tki rankingu WKF!
To świetny rok, pełen sukcesów dla polskiego karate (medale Mistrzostw Europy, Karate 1 czy na The Wrold Games), a to jeszcze nie koniec! Wkrótce Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, Juniorów i U21 na Teneryfie.