Sukces na Pomerania Cup oraz start Sary Elwart w Karate 1 w Istambule

Za nami pierwszy start dla młodszej kadry w tym sezonie szkolnym, na turnieju POMERANIA CUP w Rumi.
387 osób z 37 klubów z Polski i Rosji walczyło o medale Pomorskiej Ligi Karate.

Nasi zawodnicy po ciężko przepracowanych wakacjach ( 3 obozy szkoleniowe oraz 1 zgrupowanie) odnieśli świetne wyniki na matach.
Łącznie zdobyliśmy 15 złotych medali, 8 srebrnych oraz 27 brązowych co uplasowało nas na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej klubów.
Nasz senior FIlip Wendt został najlepszym zawodnikiem turnieju zdobywając aż 3 złote medale,
natomiast Zuzanna Potracka uplasował się na 4 miejscu w ogólnej klasyfikacji zawodników z dorobkiem 2 złotych i 1 brązowego medalu.

Był to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców, które odbędą się w ten weekend w Pleszewie.
Tak świetne wyniki dają dobre rokowania przed najważniejszą impreza karate w Polsce dla tych kategorii wiekowych.

Nasza seniorka Sara Elwart w tym czasie została powołana z ramienia Kadry Narodowej do startu w Premier League w Istambule.
Prawie 100 zawodniczek stanęło do walki w kategorii -61kg, Sara nieznacznie uległa Francuzce 2:4 i niestety skończyła turniej