Początki Klubu Sportowego GOKKEN sięgają 2003 roku. Mimo iż przez dwa pierwsze lata naszej działalności byliśmy jedynie niewielkim zrzeszeniem sympatyków sztuk walki,

daliśmy o sobie znać organizując liczne zgrupowania karate z udziałem Mistrzów takich jak Mick Strachan, Marek Kiełbasa czy Mirosław Adamowski. Przełomowym dla klubu był rok 2006, kiedy to rozszerzyliśmy swoją działalność zarówno w samej Gdyni jak i na tereny gmin Żukowo, Szemud, Puck, Kartuzy oraz Gdańsk. Obecnie zrzeszamy już blisko 300 członków, ale liczba ta ciągle rośnie. W klubie trenują zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Dzięki wielu sukcesom naszych podopiecznych – nie tylko na lokalnych turniejach, ale również na zawodach wyższej rangi, takich jak Mistrzostwa Polski, zdążyliśmy już wyraźnie zaznaczyć swoją obecność w kraju.

Nasz klub jest także organizatorem obozów letnich i zimowych, a także biwaków integracyjnych. Nadal stoimy również za organizacją wielu imprez karate, m.in. zawodów o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo, będących jednym z większych wydarzeń tego typu na terenie województwa Pomorskiego.

Klub Sportowy GOKKEN posiada licencję Polskiego Związku Karate, a nasza kadra dysponuje wszelkimi kwalifikacjami instruktorskimi oraz pedagogicznymi. Naszym głównym celem jest nauczanie oraz promowanie sportowego karate federacji WKF (World Karate Federation). Karate WKF posiada status dyscypliny olimpijskiej.

Klub Sportowy GOKKEN współpracuje z wieloma klubami na terenie Trójmiasta i nie tylko – wspólne treningi, spotkania owocują nie tylko integracją, podnoszeniem kwalifikacji, ale także mogą stanowić wkrótce o dużej sile pomorskiego karate.Karate jest dyscypliną sportowa wspomagającą wszechstronny rozwój psychomotoryki dziecka. Systematyczne treningi karate mają nieoceniony wpływ na koordynacje ruchową najmłodszych, pozwalają im nabrać siły, gibkości, zręczności i wytrzymałości. Pomagają one także w uzyskaniu pewności siebie i stanowczości, ale również uczą opanowania, spokoju i koncentracji. Wiele cech charakteru nabytych podczas treningów bywa przydatnych również poza salą gimnastyczną – pozwalają one niejednokrotnie stawiać czoła życiowym niepowodzeniom i problemom.

Każdy egzamin na kolejny stopień karate wyznacza karatece cel – musi być lepszy od samego siebie, kolegi i przeciwnika.

Uczestnictwo w zawodach jest dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale pomaga im także w zdobywaniu pewności siebie i umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Karate uczy dyscypliny, systematyczności i szacunku do innych, a uczestnictwo we wspólnych wyjazdach, obozach czy biwakach integruje dzieci połączone wspólną pasją.

Karate musi być takie, aby mogło być ćwiczone przez młodych, starych, kobiety, mężczyzn i dzieci

Gichin Funakoshi