Podsumowanie najważniejszych turniejów

Za nami dwa najważniejsze turnieje karate. Pierwszy, na Mistrzostwach Polski w Karate WKF w Pleszewie nasz klub zajął 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

24 października na tatami walczyło ponad 50 klubów z całej Polski. Nasi zawodnicy znów pokazali świetną formę i to że jesteśmy jednym z najlepszych klubów w Polsce.

Z łącznym wynikiem 5 złotych, 1 srebrnego oraz 6 brązowych, wróciliśmy do domu. Nadmienić trzeba że w rewelacyjną formę pokazał Filip Wendt oraz Sara Elwart, którzy zdobyli złote medale w swojej konkurencji. Był to dla nich ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Indonezji, na które zostali powołani.

Świetny występ zaliczyli również Dominika Groth oraz Dominik Korbolewski cała 4 została powołana na zgrupowanie Kadry do COS Spała.

Złoto zdobyła również drużyna U21 kobiet (Sonia Lidzbarksa, Weronika Trela oraz Hanna Rykowska).

Drugi to Mistrzostwa Polski Shotokan, które odbyły się 7 listopada w Torunia, na hali Toruń Arena. (wiesz ile było klubów czy coś). Mimo że nie wszyscy nasi zawodnicy wzięli udział w turnieju, związku z wyjazdem na MŚ do Dżakarty, nasi zawodnicy nie zawiedli i zdobyli 4 medale.

Dominika Groth złoto w konkurencji młodziczek (14-15 lat). Dominika została powołana do kadry narodowej a każdy jej sukces umacnia jej pozycje najlepszej zawodniczki w jej kategorii wagowej.

Hanna Rykowska srebro w konkurencji juniorek (18-21lat), Mariusz Migdalski brąz w konkurencji juniorów (18-21lat) oraz trener Paweł Wendt brąz w kategorii seniorów (21 wzwyż)

Dobry turniej, dobre walki naszych zawodników. Reszcie zabrakło szczęścia i przygotowania. Błędy trzeba naprawić, walki przeanalizować i dalej ruszamy w bój.

Już w piątek Sara Elwart oraz Fiip Wendt startują w Indonezji na Mistrzostwach Świata w Karate WKF. Trzymamy mocno za nich kciuki!

Reszta klubu w sobotę powalczy w Lęborku na II Grand Prix Lębork.