Dobry start naszych zawodników na Mistrzostwach Europy Karate WKF w Sofii

Po przerwach świątecznych oraz feriach zawodnicy KS Gokken wracają do pracy. Za nami udany wstęp na zawodach 44th EKF Junior, Cadet and U21 Championships, które odbyły się w Sofii stolicy Bułgarii w dniach od 17 do 19.02.Prawie 1200 osób z całej Europy stanęło do boju o medale mistrzostw Starego kontynentu . Reprezentacja Polski wystawiła aż 32 osoby z czego 4 zawodników trenuje w Klubie Sportowym Gokken.

Nasz najmłodszy zawodnik Szymon Kuśpiet wystartował w kategorii – kumite juniorów młodszych -63 kg, wygrał 3 swoje pierwsze walki z reprezentantami Bośni i Hercegowiny, Łotwy oraz Włoch. Po nieznacznej przegranej z Francuzem , Szymon dostał się do repasaży , gdzie musiał uznać wyższość Ukraińca ( który ostatecznie zajął 3 miejsce) To był pierwszy tak duży start Szymona i uplasował się na 7 pozycji, z czego jesteśmy ogromnie dumni.

Ostatniego dnia zawodów Sara, Dominik oraz Filip (nasi młodzieżowcy) startowali kolejno w kumite U21 -61, U21 – 60 oraz U21 -75.

Sara wygrała pierwszą walkę z Ukrainką, niestety potem uległa Włoszce.

Dominik przegrał pierwszą walkę z wysoko notowanym w rankingach WKF Azerem.

Filip natomiast wygrał z Hiszpanem oraz Łotyszem. Następnie musiał uznać przewagę Włocha, który dostał się do finału, dzięki czemu Filip mógł startować dalej w repasażach. Tam nieznacznie przegrał z Austriakiem , ostatecznie kończąc zawody na 9 pozycji.

To kolejny dobry start naszych zawodników, miejsca Szymona oraz Filip pokazują jak niewiele brakuje nam do czołówki Europejskiego karate.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie za dofinansowanie wyjazdu oraz Gminie Szemud za dofinansowanie Dominika Korbolewskiego.

Nasi zawodnicy mają chwilę czasu na oddech bo już w marcu najważniejszy turniej dla seniorów w Polsce – Mistrzostwa Polski Seniorów . Trzymajcie kciuki !

Na koniec chcielibyśmy pogratulować Dorocie Banaszczyk z KS Olimp Łódź oraz Miłoszowi Sabieckiemu z SKK Senshi, który przywieźli do Polski brązowe medale.