Mistrzostwa Europy w KARATE WKF w Sochi

W dniach 2.02-04.02 w Sochi, Rosja odbyło się 45th EKF Junior & Cadet and U21 Championships.
Nasz klub z ramienia kadry narodowej reprezentowali Sara Elwart, kategoria młodzieżowiec do 61 kg oraz Adam Piotrkowski kategoria junior młodszy do 70 kg.
Adam wystartował pierwszego dnia zawodów, niestety w pierwszej walce nieznacznie (1:2) uległ reprezentantowi Bułgarii, który skończył turniej ostatecznie na trzecim miejscu.
Sara wystartowała w niedzielę, ostatniego dnia turnieju, w silnie obsadzonej kategorii 26 zawodniczek.
Pierwszą walkę wygrała ze Szwedką 2:1, drugą z Portugalką, 4:1, w trzeciej przegrała z Luksemburką 4:6, obecną wicemistrzynią Europy.
W repasażu spotkała się z byłą mistrzynią Europy Macedonką,z którą przegrała. Sara zajęła ostatecznie 7 miejsce, ale śmiało można przyznać, że jest cały czas w europejskiej czołówce.

Chcieliśmy bardzo podziękować za dofinansowanie wyjazdu Gminie Szemud, Gminie Żukowo/ Ośrodkowi Kultury i Sportu oraz Społecznemu Gimnazjum Dobrzewino-Karczemki.